[F2] Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Masz problem z elektryczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.

Moderatorzy: nicram, zdono, marcing040381, TOMUŚ

[F2] Wymiana żarówek w przednich reflektorach

Postprzez yonkers » 21 lutego 2011, o 10:33

Witam - mam pytanie o wymianę żarówek w przednich reflektorach w F2 - przepraszam ale normalnie czyli bez demontażu czegokolwiek chyba się nie da i to na pewno - ale jak to zrobić czy da się wymontować reflektor i wtedy? - przepraszam z góry za takie pytanie
Ostatnio edytowano 24 lutego 2011, o 22:14 przez yonkers, łącznie edytowano 3 razy
yonkers
-#user
-#user

Postprzez Ciacho » 21 lutego 2011, o 22:52

yonkers napisał(a):Witam - mam pytanie o wymianę żarówek w przednich reflektorach w F2 - przepraszam ale normalnie czyli bez demontażu czegokolwiek chyba się nie da i to na pewno - ale jak to zrobić czy da się wymontować reflektor i wtedy? - przepraszam z góry za takie pytanie

że co? ściągasz klapkę ochronną z tyłu reflektora i wymieniasz żarówkę,

ale jak bardzo chcesz to możesz odkręcić zderzak, pas przedni, jeszcze błotniki i może na końcu zabierz sie za te reflektory, sory ale musiałem
Obrazek
Było SDI, jest TDI :)
Ciacho
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Postprzez yonkers » 22 lutego 2011, o 22:29

sorry ale ja też musiałem teraz odpowiedzieć to że wyciąga się osłonkę gumową to wiem, po drugie na obrazku w instrukcji fajnie i ładnie to wygląda ale nie do końca w rzeczywistości, po trzecie gdyby było to takie łatwe nie zadawałbym tego pytania, po czwarte musiałbym mieć rączki 4 cm na 4 cm z gumy aby móc zrobić to bez wachania - przy okazji zrobię fotkę i pokażę choć na obrazku że to nie łatwe
yonkers
-#user
-#user

Postprzez Ciacho » 23 lutego 2011, o 08:29

trudno to jest wymienić żarówke w renault megane II, a nie w skodzie Fabii I czy też II (w obu generacjach bardzo podobny dostęp, niby ciasno, ale nie ma problermu moim zdaniem, a ja mam na prawde "kawał łapy")

ostatnio wymieniałem żarówki niecały rok temu, chyba w marcu, więc szczegółów nie pamiętam, tylko pamiętam że trwało to 5 minut i było proste, łatwe itp
Obrazek
Ciacho
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Postprzez dr O. » 23 lutego 2011, o 09:27

sytuacja zmienia się jeżeli są ksenony. Ostatnio zmieniałem pozycje no i trochę to trwało w takim mrozie. Wyciągniecie aku, a właściwie zdemontowanie tej całej plastikowej obudowy tak żeby nic nie uszkodzić, reszta z górki. Mimo wszystko aż tak skomplikowane to nie było, ale w takim mrozie każda robota się utrudnia i na wszystko trzeba uważać.

CIACHO: Renault Megane II to pikuś przy Modusie :) :zdrowko:
dr O.
-#junior admin
-#junior admin

Lakier: Czerń Magic perła
Silnik: 1.9 TDI/160KM ++

Postprzez Ciacho » 23 lutego 2011, o 12:03

dr O. napisał(a):CIACHO: Renault Megane II to pikuś przy Modusie

no nie wątpie, znając konstruktorów Renault :D

mam w domu megane II 2007r. i nawet niedawno zmieniałem żarówki, istna masakra, tylka ja to potrafie, ojciec nie dał rady :D
Obrazek
Ciacho
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Postprzez dr O. » 23 lutego 2011, o 17:02

sytuacja ma się zmienić, bo koncerny dostały przykaz, że nowe modele mają być tak zaprojektowane, aby można było wymieniać żarówki samemu bez jeżdżenia do serwisu:)
dr O.
-#junior admin
-#junior admin

Silnik: 1.9 TDI/160KM ++

Postprzez yonkers » 23 lutego 2011, o 19:29

chciałbym zobaczyć to jak ktoś wymienia bez wymontowania czegokolwiek te żarówki w 5 minut - fakt żarówki pozycyjne można ale trzeba mieć delikatną małą rączkę i pociągnąć za kabelki - no ale tak jak wspomniałem chciałbym to zobaczyć
yonkers
-#user
-#user

Postprzez michal33686 » 23 lutego 2011, o 22:05

Cześć
Może ta instrukcja pomoże ci w wymianie żarówki.

http://www.skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia%20II/91

Pozdrawiam Michał ;)
michal33686
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Lakier: Szary Anthracite metalic
Silnik: 1.4 16V/85 KM

Postprzez yonkers » 23 lutego 2011, o 23:01

dzięki za link - tylko tam nic nie pisze czy coś było wymontowywane zanim można było wymienić żarówkę - mam h4 - dzięki raz jeszcze za ten link przyda się
yonkers
-#user
-#user

Postprzez Ciacho » 24 lutego 2011, o 08:44

yonkers napisał(a):dzięki za link - tylko tam nic nie pisze czy coś było wymontowywane zanim można było wymienić żarówkę - mam h4 - dzięki raz jeszcze za ten link przyda się

no bo tam nic nie trzeba dodatkowo wymontowywać, dlatego nie pisze...
Obrazek
Ciacho
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Postprzez yonkers » 24 lutego 2011, o 22:17

tak jak wspomniałem chciałbym zobaczyć to jak ktoś wyjmuję bez problemów żarówkę h4 z reflektora obojętnie czy prawego czy lewego nie dotykając ręką nic poza żarówką - muszęj utro spróbować może mi się uda - pozdrawiam i dzięki za pomoc - w sumie można zamknąć mój temat bo nic nie wniósł
yonkers
-#user
-#user

Postprzez MirekS » 3 marca 2011, o 21:04

Nie ma sensu zamykać bo jeszcze niejeden może mieć pytanie w tym kontekście.

Co do wymiany w F2 nie robiłem tego, natomiast co do F1 to przy 1.4MPI jest o niebo więcej miejsca niż w 1.9TDI które mam teraz, oczywiście mowa o lewym reflektorze. Miałem pecha w styczniu wymieniałem mijania, a w lutym postojówkę. Oba zabiegi zajęły po pół godziny jak nic. Według moich oserwacji nieco za bardzo przysunęli całą podstawę akumlatora bliżej lampy w dieslu do tego on ma baterię o dwa razy większej pojemności.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Nasz sklep --> http://www.skodakrakow.pl/ --> dla klubowiczów 10% zniżki.
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP

Lakier: Zieleń Petrol
Silnik: 1.9 TDI/101 KM

Postprzez and62 » 7 marca 2011, o 10:10

yonkers napisał(a):chciałbym zobaczyć to jak ktoś wymienia bez wymontowania czegokolwiek te żarówki w 5minut

wczoraj wymienialem w F2 -soczewka zarowke H7, faktycznie 10 min robooty, tylko niech ktos mi wyjasni na jakiej zasadzie dzialaja swiatla mijania/dlugie na H7 jednozarnikowej :szok:
and62
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Silnik: 1.2 HTP/70 KM

Postprzez Ciacho » 7 marca 2011, o 20:16

and62 napisał(a):tylko niech ktos mi wyjasni na jakiej zasadzie dzialaja swiatla mijania/dlugie na H7 jednozarnikowej :szok:

jest przesłona na soczewce, tzn. na mijania jest soczewka troszkę zasłonięta, a jak zapodasz długie to przesłona sie otwiera i świeci na maxa

przynajmniej ja tak to rozumiem na chłopski rozum :D
Obrazek
Ciacho
-#miłośnik FCP
-#miłośnik FCP

Następna strona

Powrót do Warsztat elektryczny