[F1 i F2] Tuleje wahaczy - temat zbiorczy

Masz problem z mechaniczny w swoim samochodzie ? Opisz go a na pewno ktoś Ci pomoże.

Moderatorzy: nicram, zdono, Goldi, TOMUŚ

Postprzez mario_tg » 19 kwietnia 2008, o 00:14

jest jeszcze kąt pochylenia koła ,wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i pochylenia sworznia zwrotnicy
mario_tg
-#user
-#user

Postprzez jaarek » 19 kwietnia 2008, o 01:09

mario_tg, masz calkowita racje, ale tego sie nie ustawia w fabi.
jedyna regulacja jest na koncowkach drazka.
cala reszta jest zalezna od czesci jakie sie wymieni i np. przy kiepskich podrobkach wahaczy kat pochylenia kola grubo wychodzi poza przyjete normy (zreszta nawet na oryginalach nie jest idealnie).
wymiana tulei wahacza wiaze sie z calkowitym wykreceniem wahacza z zawiechy (aso zciaga cale zawieszenie na dol, ale da sie zrobic bez tego).
prawdopodobienstwo ze przykreci sie idealnie w to samo miejsce jest raczej male no i oponki sie zjezdzaja.
dlatego jak robilem zawieche to wymienilem wszystkie gumy (nawet w pelni sprawne) bo 150 za zbierznosc wolalem zaplacic raz...
jaarek
-#user
-#user

Postprzez jurex41 » 21 kwietnia 2008, o 16:47

Witam.Czy w przednim wahaczu trzeba wymienić 2tuleje(przód i tył),czy wystarczy wymienić tą "padniętą"(u mnie tylna)?
Czytałem,że z tą przednią są problemy z montażem(trzeba wprasować),może ktoś zetknął się z tym i jakoś sobie poradził w warunkach garażowych?
jurex41
-#user
-#user

Postprzez MirekS » 21 kwietnia 2008, o 17:43

W warunkach garażowych nie brałbym się za to, bo potrzebny jest taki sprytny przyrządzik. Ja robiłem już cały komplet, bo nie ma sensu po paru tysiącach znowu próć reszty.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Nasz sklep --> http://www.skodakrakow.pl/ --> dla klubowiczów 10% zniżki.
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP

Lakier: Zieleń Petrol
Silnik: 1.9 TDI/101 KM

Postprzez piotrwwo » 1 maja 2008, o 01:37

w jakim serwisie bylas??? Plich.....
piotrwwo
-#klubowicz
-#klubowicz

Postprzez hanek74 » 8 maja 2008, o 00:43

Bez choćby małej prasy to raczej nie dasz rady jej wcisnąć. Z wybiciem starej to jeszcze pójdzie ale wcisnąć nową jest dużo gorzej. Możesz próbować przy pomocy imadła ale na pewno będzie ciężko. Ja zmieniałem teraz cały komplet w obu przednich kołach i były drobne problemy. Pomimo użycia prasy (może była zbyt mała) wciśnięcie nowej przedniej tulei szło bardzo ciężko, jednak dałem radę. Tylna też nie wchodziła najłatwiej, ale podgrzałem trochę gniazdo wahacza i wtedy już było po problemie. Jeżeli chodzi o widoczne zużycie tych tulej, to przednie były wybite aż luźno latały, natomiast tylne po dokładnym obejrzeniu miały drobne pęknięcia, jednak uważam, że tylne tuleje były w dużo lepszym stanie niż przednie, więc jak wymieniać to przednie i tylne inaczej szkoda roboty. Koszt części w sklepie to około 100 zł za komplet na dwa koła.
hanek74
-#user
-#user

Cena ASO Zamość

Postprzez lopez390 » 9 maja 2008, o 16:52

Tuleja tylna 36 zł
Wymiana 70 za strone
Geometri 50

Troszke sie zdziwiłem jak zapytałem jaki koszt wymiany tulei przednich to powiedzieli że przednich niewymieniają a przecież to ASO czyli powinni mieć odpowiedni sprzęt i narzędzia.
lopez390
-#user
-#user

Re: Cena ASO Zamość

Postprzez WASIOR » 9 maja 2008, o 17:20

lopez390 napisał(a):Troszke sie zdziwiłem jak zapytałem jaki koszt wymiany tulei przednich to powiedzieli że przednich niewymieniają a przecież to ASO czyli powinni mieć odpowiedni sprzęt i narzędzia.

W Gdyni w ASO wymieniają, koszt tulei 48 zł wymiana 300 zł, geometria 123 zł
wymieniałem u sprawdzonego mechanika, wymiana 80zł, geometria 50zł - efekt ten sam!!
FABIOZAUR 1,9 TDI
by wasior
Obrazek
WASIOR
-#klubowicz
-#klubowicz

Witam wszystkich ;)

Postprzez R3root » 23 maja 2008, o 11:55

Więc chciałbym się zapytać, czy może mi ktoś polecić jakiś warsztat na terenie 3miasta, gdzie będę mógł spokojnie wymienić te tuleje wahaczy przednich ??
R3root
-#user
-#user

Postprzez szmigi » 23 maja 2008, o 17:43

W mysl zasady Hildek ONLY,poszukaj na forum uzytkownika o nicku Hildek,i zagadaj do niego.
Nikt Ci tego nie zrobi lepiej :)
ONLY Hildek :super:
szmigi
-#klubowicz
-#klubowicz

Postprzez vag24.pl » 7 czerwca 2008, o 15:12

poprostu tuleje same nie wystepuja w oryginalne, razem z wahaczem tylko
vag24.pl
-#user
-#user

Postprzez MirekS » 9 czerwca 2008, o 00:27

Może coś pomogę. Kiedyś jak na wakacjach miałem awarię cylinderka to trafiłem na niewielki warsztat z oznaczeniami skody w rumi jak dobrze pamiętam.
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ

Pozdrawiam:
MirekS
Skoda fabia 1.9 TDI 74kW ATD Elegance
Skoda fabia 1.4 MPI 44kW AZE Comfort + LPG - SPRZEDANA

Nasz sklep --> http://www.skodakrakow.pl/ --> dla klubowiczów 10% zniżki.
MirekS
-#Zasłużony dla FCP
-#Zasłużony dla FCP

Lakier: Zieleń Petrol
Silnik: 1.9 TDI/101 KM

Postprzez POW » 9 czerwca 2008, o 08:58

To albo mnie aso oszukuje albo tulje wachaczy przednich są dostępne osobno bo kazałem im wymnienić i nic nie mówili o wachaczach. Koszt to 200,11 zł za obie.
1,2HTP 12V CHOISE
POW
-#user
-#user

Postprzez vag24.pl » 9 czerwca 2008, o 09:37

nie oszukuja, porpostu ida Ci na reke i wstawiaja tuleje zamiast wahaczy...wolalbys placic za caly wahacz ?
vag24.pl
-#user
-#user

Postprzez duzyBo » 4 listopada 2008, o 19:16

Mam do wymiany w skodzie Fabii (Combi 1.4) tuleje wachaczy przednich (tuleje tylne) wiem że ktoś tutaj pisał że niewarto się męczyć bo zrobia to za stówkę , ale ja tej stówki nie mam , proszę o pomoc i ewentualne skierowanie mnie na stronę gdzie móglbym się dowiedzieć się o zakresie prac z tym związanych a już naprawdę super by było gdyby znalazła się wersja "krok po kroku"
duzyBo
-#user
-#user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat mechaniczny